Válassza az Oldal lehetőséget

ASUS GeForce GTX 275 – logikus válaszlépés

Sok újdonságot nem tudunk mondani utolsó oldalunkon, ezért viszonylag rövidre is fogjuk mondókánkat.

A GTX 275, tudjuk, mire jött létre: a HD 4890 ellenfeleként (most a tyúk és a tojás kérdését ne feszegessük). Ennek megfelelőek voltak az elvárásaink, melyeknek meg is felelt az új kártya. Mindkét fél célja az volt, hogy a felső régióban egy modernebb, jobb ár/teljesítmény mutatóval rendelkező terméket jelentessen meg, és ez — mi legalábbis így érezzük — sikerült is.

A GTX 275 végérvényesen nyugdíjba küldte a 280-as bátyót, hiszen egy fejlettebb, olcsóbb megoldásról van szó, és a teljesítményük a legtöbb esetben teljesen azonos. Az NVIDIA palettáján jelenleg a két legjobb vételnek a GTX 260 és 275 tűnik. De mi a helyzet a konkurenciával?

ASUS GeForce GTX 275 - logikus válaszlépés 1

A GTX 275 és a HD 4890 teljesen egy kategória, pillanatnyi teljesítményük leginkább az épp futtatott alkalmazástól függ. (Az ne tévesszen meg senkit, hogy többször produkált nagyobb FPS-eket nálunk az új GeForce a friss Radeonnal szemben, hiszen ez utóbbinál figyelembe kell vennünk a béta meghajtót.) Ha a gyári állapotot szeretnénk összehasonlítani, akkor számunkra a hűtés — és fogyasztás — miatt egyértelműen az NVIDIA megoldása a szimpatikusabb, habár sokaknak a Radeonba épített audiovezérlő már régóta elengedhetetlen kelléknek számíthat.

Az árcéduláról nagyjából azonos számsor köszön vissza ránk, az ASUS jelenlegi ajánlott végfelhasználói árai: 79 275 és 82 435 forint (az AMD megoldása az olcsóbb). Aki ebben a kategóriában keres magának VGA-t, bármelyiket választhatja, valószínűleg a személyes preferenciák fognak dönteni. Mi mind az ASUS GeForce GTX 275-öt, mind az ASUS Radeon HD 4890-et nyugodt szívvel ajánljuk a lehetséges vásárlók figyelmébe.

Főszereplőnket az ASUS-tól kaptuk, köszönjük.

Cikkünkhöz fórumunkban szólhattok hozzá.

A cikket írta: gabi123 (Pintér Gábor) és Skipper (Czabaj Gábor)

A szerzőről